Katsojille

Katsojainfo – SISU Extreme Enduro Kalpalinna 15.8.2026

Tule kokemaan, miltä hard enduro näyttää parhaimmillaan Suomen ensimmäiseen viralliseen hard enduro kisaan! SISU Extreme Enduro saapuu Kalpalinnaan lauantaina 15.8.2026. Luvassa on neljä tuntia teknistä, näyttävää ja vauhdikasta hardia. Kilpailu starttaa kaikilla luokilla kello 11.00 lähtien.

Kilpailualue on rakennettu Kalpalinnan ympäristöön, joten kilpailua pääsee seuraamaan useasta eri kohdasta. Alueella on helppo liikkua polkupyörällä, mutta hyvin pääsee liikkumaan myös jalan. Katselupaikkaa vaihtamalla pääset näkemään kilpailua eri puolilta reittiä.

Tapahtumaan on vapaa pääsy.
Kalpalinnan ravintola palvelee kilpailun ajan. Paikkalla myös yhteistyökumppaneiden esittely pisteitä.

Tule yksin, kaveriporukalla tai koko perheen voimin nauttimaan kisapäivän tunnelmasta ja seuraamaan hard enduroa lähietäisyydeltä!

Ajo-ohjeet:

Kalpalinna
Kalpalinnantie 142
14200 Turenki

Kalpalinna sijaitsee Turengissa, noin 15 minuutin ajomatkan päässä Hämeenlinnasta.

Saavu Kalpalinnan alueelle Kalpalinnantietä pitkin ja seuraa alueen pysäköintiin liittyviä opasteita.

Katsojille on varattu pysäköintitilaa Kalpalinnan alueelta. Pysäköithän niin, ettet tuki kulkureittejä tai kilpailun järjestämiseen liittyvää liikennettä.

Kilpailualueella liikuttaessa huomioithan kilpailijat ja muut katsojat sekä noudatat mahdollisia järjestäjien alueella antamia ohjeita. Ulkopuolisen avun vastaanottaminen on kilpailijoille kiellettyä ja turvallisuuden vuoksi kilpailureitille ei saa mennä.


Alueen kartta ja kilpailureitti

Scroll to Top